İçerik Uyumluluğu Skorlaması

İlk görüşte notunu verenlere.

Hayatında bir kere olsun Google’dan maç, dizi izleme linki aramış herkes, yanıltıcı SEO’nun ne kadar dipsiz bir kuyu olduğunu anlamıştır. “Lig TV İzle, Canlı İzle, Hemen İzle, HD İzle, Tek Parça İzle” deryası içinde gerçek bir sonuca ulaşmak, hayattan soğumanızla sonlanacak bir süreç halini alabilir.

İU Skorlaması, tam da bu ve benzeri yanıltıcı sonuçlar için geliştirilmiş; forumlar, blog’lar, web ve haber sitelerini analiz etmek için çalışan bir algoritmadır.

Keyword’ünüzü içeren sayfa sonuç olarak algılandığı zaman, skorlanmaya başlar. Domain’in popülerliği, keyword’ünüzün sayfanın neresinde ne kadar geçtiği, link olup olmadığı gibi kriterler puanlanır. Ortaya çıkan puan, sayfanın ne kadar önemli ve ne kadar sizinle ilgili olduğunu gösterir.

İU Skorlaması sayesinde 3.0 üstü puan almış bir içeriğin yanıltıcı olma ihtimali %1’in altına düşer. Markanız ne kadar popüler olursa olsun, İU skoruna göre sıralama yaparak, sizinle direkt ilgili ve en önemli sonuçlara en hızlı şekilde ulaşabilirsiniz.