Monitoring

Olması gerektiği gibi.

Socialth Sense, 5 milyonun üzerinde web sitesini kendi arama motorunu kullanarak tarar. Böylece sadece hurriyet.com.tr’de çıkan bir haberi değil, bartinhaber74.com’daki bir haberi de bilirsiniz. Sizi Google’dan toplanmaya çalışılmış ya da sadece büyük sitelerden gelmiş sonuçlara mahkum etmez. Aktif içerikleri önceliklendirir, pasif siteleri sırayla dolaşır. Asenkron çalışan 6 farklı kontrol yöntemiyle halka açık her türlü veri kaynağını en hızlı şekilde tanır ve sınıflandırır.

Zahmetsiz bir keyword’leme sistemine sahiptir. Özellikle Twitter’da en büyük sonuç kaçırma sebebi olan Türkçe ekleri otomatik olarak algılar. Üstelik “Coca Cola”, “CocaCola” gibi değişik yazım varyasyonları tek keyword olarak tanımlanır, dolayısı ile ayrı ayrı ücret ödemezsiniz.

Büyük marka ya da jenerik keyword’lerde isteğe bağlı olarak Socialth Sense ilgisiz sonuçları ayıklayabilir ya da odaklanılan sonuçlara seçici davranabilir. “Vodafone” keyword’ü ile birlikte Beşiktaş, Arena, Park kelimeleri geçmiyorsa ya da mutlaka geçiyorsa sonuç olarak değerlendirmesi kurgulanabilir. Insight elde etmek için en temiz yolu sunar.