Otomatik Sentiment Analizi

Bot deme lazım olur.

Yapay Zeka’nın hayatımızı değiştirmek üzere olduğu gerçeği, insanların her alanda bilgisayarlardan daha çok insani hizmet beklemesini de beraberinde getiriyor. Günümüz teknolojisinde bir bilgisayarın okuduğu metni bir insan gibi anlaması ve değerlendirmesi, en azından son kullanıcı düzeyinde pek mümkün değil. Bir de Türkçe gibi sondan eklemeli, ironinin, argonun, değişik binbir ifadenin olduğu bir dil söz konusu ise, durum iyice karmaşıklaşıyor.

Socialth Sense, öncelikli olarak tavsiye ettiği manuel veri işleme için insan kaynağı ve bütçe ayıramayan ya da buna ihtiyaç duymayan markalar için, otomatik sentiment analizi hizmetini sunar. Tamamen Yoghurt Network ekibinin geliştirdiği bir algoritma, üretilen sosyal medya içeriklerini analiz eder. Yeni sonuç geldikçe, marka etrafında kullanılan dili öğrenmeye devam eder, kendini özelleştirir ve iyileştirir.

Algoritma olumlu tondaki sonuçları Pozitif, olumsuz tondaki sonuçları Negatif olarak işler, kararsız kaldıklarını Nötr olarak bırakır. Bu sayede markanız hakkındaki makine analizine dayalı Pozitif/Negatif konuşulma oranlarına, sadece monitoring hizmeti alarak ücretsiz erişebilirsiniz.