Veri İşleme

Bot değil alın teri.

Monitoraj operasyonunun içerikleri toplamaktan da önemli kısmı, bu içerikleri anlamlandırmaktır. Nitelikli olarak işlenmemiş içerikler, birkaç farklı sayı kümesinden öte bir anlam ifade etmeyecektir.

Socialth Sense, sınırsız ve esnek 3 farklı etiket kullanma imkanı sunar. Etiket ekleyip çıkarmak için destek almanız gerekmez. Bu üç etiket üstüne, blog ve haber sitelerinden aşina olduğunuz tarzda içerik tag’leme imkanı da sunar. 5 farklı sentiment seçeneği ve sınırsız etiketleri ile içerikleri o an istediğiniz şekilde işleyebilirsiniz.

Birbirine benzeyen içerikleri gruplayabilen Socialth Sense, bunları toplu şekilde tek seferde işlemenize de imkan verir. Tweet’lerin retweet’leri ile de tek tek uğraşmanız gerekmez; retweet’lerden birini ya da tweet’in kendisini işlerseniz, diğer bütün yansımaları da bu etiket ve sentiment bilgileri ile otomatik olarak işlenir ve ekranınızdan kaybolur.

Mouse kullanmadan, bütün sonuçları sadece klavye ile hızlıca işleyebilirsiniz. İşlenmiş sonuç ekrandan kaybolur ve bir sonraki ham sonuç işlenmek üzere seçili olarak gelir. Bir sonucu okuduktan sonra 4 tuş basımı ile 3 saniyenin altında işlemek mümkündür. Medya içeren tweet’lerdeki görseli görmek için ekstra tıklama yapmanıza gerek olmadan in-line görüntüleme özelliği ile içeriğe ulaşabilirsiniz. Reply zincirinin parçası olan bir tweet söz konusu ise, bir kısayol kombinasyonu ile Twitter’ın kendisine gitmeden konuşmayı sistem üzerinden görüntüleyebilirsiniz.

Ek bütçe ödemeden in-house kullanabileceğiniz gibi, Socialth Sense’in tecrübeli ekibi bütün bu işleri sizin için yapabilir. “Marka, Soru, Şikayet, Öneri, Boykot” gibi genel etiketler kullanmak yerine spesifik olarak içeriğe uygun detaylı etiketler yaratır: “Starbucks’ın 10.000 Mülteci İstihdam Edeceğini Açıklaması”, “Vodafone’un Şehir Merkezinde Çekmeme Sorunu”, “Gezi Parkı Protestosu”, “Uygunsuz Personel Davranışı” gibi. Bu sayede altında neyin ne kadar olduğu bilinmeyen genel etiketlere değil, hangi konunun ne kadar konuşulduğuna bakarsınız.

Ekipte herkesin markası ayrı olduğu için, sonuçları işleyen kişiler markayla özdeşleşir ve eşsiz içgörüler edinirler. Manuel veri işlemeyi önemli hale getiren bu katma değer sayesinde sıradan aylık raporlar yerine yönetici özetli, kapsamlı analizler alırsınız. Markanız ile ilgili bir sorunuz olduğunda, karşınızda gerçekten cevabını bilen birini bulursunuz.